Przemysłowe sprawy

Niezawodny sposób zabezpieczania m.in. pojazdów firmowych przed kradzieżą

Jeżeli zostałeś osobą odpowiedzialną za opiekę nad firmową flotą samochodów, to warto jest zaciekawić się świadczeniem, które pozwoliłoby na stałe monitorowanie aktywności wszystkich należących do danej spółki aut.

branży

Autor: Libet
Źródło: Libet
gps
Obecnie tego typu możliwość jest dosyć prosta i niedroga w realizacji.
Są również oczywiście gotowe rozwiązania, które warto byłoby zakupić oraz zamontować w poszczególnych pojazdach. Tego typu rozwiązania są dla odbiorców o tyle lepsze, że urządzenia GPS są instalowane w niestandardowych miejscach, więc tylko właściciel auta oraz firma, która instalowała to urządzenie ma świadomość, w którym miejscu jest ono zlokalizowane. A jest to ważne, gdyż jeżeli pojazd zostanie ukradziony, to przestępcy będą od razu poszukiwać nadajnika tak, żeby samochód nie został odnaleziony przez np. policję lub konkretnego posiadacza. Tak czy też inaczej, system GPS mógłby zostać oczywiście zsynchronizowany z mapą, na której jest widoczna aktualna lokalizacja samochodu łącznie ze współrzędnymi geograficznymi, które w razie konieczności można przekazać policji albo właścicielowi.
W obecnych czasach elektronika (szczegóły pod adresem http://www.rfid.zone/sklep) jest relatywnie niedroga, zatem koszt zamontowania systemu GPS w wielu pojazdach nie będzie znaczny. Zwłaszcza, jeśli aut będzie więcej. Ważne tylko, aby w poszczególnych pojazdach nadajniki GPS były zamontowane w innych miejscach oraz to, żeby nie można ich było wykryć przez specjalistyczne sensory.

Jednak takie detale to kwestia oczywista zarówno dla samochodowych elektroników, jak i dla przestępców.

Czy zadziwił Cię opublikowany tutaj artykuł? Żeby poznać temat wejdź tutaj oraz poznaj więcej szczegółów (https://www.linde-mh.pl/pl/Rozwiazania-i-uslugi/Wynajem-krotkoterminowy-%28STR%29/) – zapewne będą dla Ciebie zadziwiająco interesujące.

Tego typu system GPS jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych sposobów na zabezpieczenie samochodów.