Przemysłowe sprawy

Krótszy czas produkcji to większy zysk dla firmy – metoda QRM

Współczesny rynek produkcyjny ukierunkowany jest w głównej mierze na krótkie serie produktów. Wzrost konkurencji spowodował, iż przedsiębiorstwa muszą walczyć o klienta, proponując najniższe ceny, lub niespotykanie krótki czas wykonania zlecenia. W jaki jednak sposób otrzymać tak zadowalające efekty pracy, żeby stać się liderem w branży?

Sporo firm produkcyjnych zmaga się z dwoma podstawowymi zadaniami – stara się maksymalnie zredukować koszty produkcyjne, a zarazem skrócić do minimum czas, jaki klient musi czekać na dostanie zamówionego produktu. Kłopot w tym, iż tych dwóch rzeczy najczęściej nie da się pogodzić, a ponadto każde zmiany wprowadzane są bez odpowiedniego przeanalizowania stanu faktycznego. Analiza produkcji – ujmowana bardzo szeroko – musi stanowić pierwszy, obowiązkowy krok do wprowadzenia ewentualnych zmian w przedsiębiorstwie produkcyjnym – źródło: .

Jeśli interesują Cię omówione treści, to kliknij w widoczny link. Tam jest darmowy wgląd (http://www.teamoffice.pl/home?page=shop.browse&category_id=69) do bardziej precyzyjnych informacji powiązanych z tym wątkiem.

Dopiero, kiedy wiemy, gdzie istnieją błędy w działaniu przedsiębiorstwa, wiemy, nad czym trzeba popracować.

fabryka

Autor: Doug Kerr
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie rynek firm, parających się krótkoseryjną produkcją, został zrewolucjonizowany przez nowatorską metodę zarządzania QRM. Jej wdrożenie pozwala na uzyskanie szeregu korzyści, ze znacznym ograniczeniem czasu procesów produkcyjnych na czele.

Czym tak naprawdę jest metoda QRM? Analiza produkcji przeważającej części przedsiębiorstw wykazuje, iż firmy kładą zbyt duży nacisk na redukcję kosztów produkcji. W rzeczywistości jednak takie podejście może bardzo zaszkodzić firmie. Tak naprawdę, jedynie słuszna organizacja pracy na wszystkich szczeblach produkcji, jest w stanie poprawić zysk przedsiębiorstwa. Dobra organizacja pracy to zredukowanie czasu realizacji zamówienia, a krótszy czas realizacji pozwala na większą wydajność, która z kolei odpowiada za większy zysk, pozyskiwany z większej ilości zamówień. Przedsiębiorstwa, które zgodziły się na realizację metody QRM w swoich strukturach, odnotowały znaczącą redukcję kosztów operacyjnych i zdecydowanie bardziej zintensyfikowaną sprzedaż.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Więc zachęcamy Cię – wejdź na następną witrynę i dokonaj oceny (https://www.arapneumatik.pl/k-115-zawory-grzybkowe) naszych opisów. W razie pewnych wątpliwości – pisz!

O QRM również na . Przewiduje się, iż na przestrzeni najbliższych lat to właśnie ta forma organizacji pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych będzie decydować o tym, czy dana firma poradzi sobie na rynku.