Przemysłowe sprawy

Kilka ważnych informacji w rodzajach wózków widłowych, jakie mają parametry i zastosowanie .

Wózki widłowe można spotkać w dużej ilości miejsc, przede wszystkim to będą najróżniejsze zakłady przemysłowe, magazyny czy duże hale. Przy ich pomocy można bezpiecznie przewozić ciężkie przedmioty, przy których pracować by musiało nawet kilka osób.

hydraulic hoses

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
boisko

Autor: LEGI
Źródło: www.legi-polska.pl

Wózki widłowe oferowane są w bardzo różnych konfiguracjach i wielkościach, ale posiadają parę wspólnych cech. Przede wszystkim są bardzo mobilne, umożliwiając operowanie pomiędzy ciasnymi półkami, a dodatkowo mają mocny wysięgnik. Przy jego pomocy jest możliwość bezpiecznego podniesienia palet i innych przedmiotów do wysokości nawet kilku metrów. W niektórych modelach wykorzystuje się także specjalne zaczepy – (wypatrz promocje) – oraz łyżki, za pomocą jakich można transportować nietypowe ładunki. Tego typu urządzenia są niezwykle przydatne podczas codziennej pracy w wielu miejscach i ciężko by się było bez nich obejść.
Wózki widłowe używane – dodaj serwis do stron zaufanych – zasilane są różnymi paliwami – . Jeżeli pracować mają na otwartym terenie, to z reguły używa się do ich napędu silników spalinowych, zasilanych olejem napędowym. Takie wózki mogą też pracować w pomieszczeniach, lecz niezbędne jest wtedy założenie specjalnych filtrów, co sporo powiększa koszty ich użytkowania. Dlatego też do zamkniętych wnętrz najczęściej używa się wózków zasilanych akumulatorowo.

Są one ekonomiczne, ciche, lecz ich wadą jest to, że należy je co chwilę ładować, co czasami stwarza kłopoty przy organizacji zadań. Obsługa spalinowych wózków jest dużo bardziej wygodna, gdyż wystarczy zalać do nich paliwa i mogą pracować cały czas.