Przemysłowe sprawy

Jaki jest najdroższy i najniebezpieczniejszy etap transportu drzewa?

Do tzw. zrywki drewna, czyli jego przewozu od pnia do miejsca załadunku czy początkowej obróbki używane są m.in. niezwykle solidne łańcuchy oraz specjalne haki.

Tego typu sprzęty po prostu powinny być najlepszej jakości, zwłaszcza, że taka zrywka to najdroższy i jednocześnie najbardziej niebezpieczny moment transportu drewna.

Karton

Autor: N i c o l a
Źródło: http://www.flickr.com
Wykorzystywany m.in. do takiej czynności hak do łańcucha powinien być wyjątkowo wytrzymały, co wyraża się jego parametrami: jakością stali, z której hak został wytworzony oraz uciągiem roboczym.

Nie wahaj i zobacz w tym serwisie (https://www.jwp.pl/), jak podchodzi do omawianego tematu inny redaktor – jego wpis też jest bardzo ekscytujący.

Tego typu haki dają możliwość wykonania pętli z łańcucha wokół pnia. Poza tym w zależności od klasy danego haka, maluje się je na odpowiadające klasie barwy. Przykładowo klasa 10 to odcień niebieski, natomiast 8 – czerwony. Wszystkie stosowane profesjonalnie haki muszą posiadać specjalistyczny atest, który dostępny jest także w sklepach sprzedających takie przyrządy.

Koszt tego zaczepu nie jest duży oraz wynosi mniej niż 50zł brutto. W wypadku jego tymczasowego braku w magazynie sklepu, jaki go proponuje, członkowie personelu takiego punktu sprzedaży mogą przywieźć go w ciągu zaLEDwie kilku dni. Oczywiście na każdy takiego typu hak (https://zawiesiawroclaw.pl/category/haki) udzielana jest gwarancja. Ponadto do haka można by kupić dodatkowo inne akcesoria, np. specjalne zamki obrotowe, jakie ułatwiają solidne i bezpieczne przymocowanie do kłody drewna. Wszystkie takie sprzęty mogą zapewnić bezpieczeństwo wszystkim zaangażowanym m.in.

w zrywkę drewna pracownikom. Odpowiedzialni za kupno wszystkich haków, łańcuchów czy innych przyrządów są jednak zwierzchnicy. Ci jednak doskonale wiedzą, że najistotniejsze jest bezpieczeństwo.