Przemysłowe sprawy

Jak wyrażać siebie bez oznak buntu przeciw wszystkim?

Nie od dzisiaj wiadomo, iż praktycznie niezależnie od konkretnego pokolenia, nastolatki zwykle poszukują jakichś sposobów na wyrażenie siebie. Zwykle objawia się to nastoletnim buntem przeciwko właściwie wszystkim, a szczególnie szkole lub rodzicom.

metale

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli Ty także masz dziecko w podobnym wieku, oczywiście dobrze wiesz, o czym piszemy. Jak spowodować, żeby dziecko mogło szukać siebie, ale jednocześnie nie oddalało się od Was i nie popełniało głupot?
Strój dla odważnych
Niejednokrotnie dzieci wyrażają siebie poprzez ubiór. Barwne włosy, konkretny rodzaj obuwia lub ubrania w konkretnym kolorze – to wszystko właściwie jest oznaką przynależności do jakiejś subkultury. Niejednokrotnie dzieci noszą również wszelkiego rodzaju odznaki czy pinsy z istotnymi dla nich hasłami. Tego rodzaju znaki (zobacz znak handlowy a znak towarowy) przynależności do określonej grupy bez wątpienia nie są jeszcze niczym niewłaściwym – o ile odznaki nie zawierają haseł przykładowo obraźliwych lub rasistowskich, z pewnością powinniście pozwolić dziecku nosić tego rodzaju pinsy. Sprawa ze strojem jest uzależniona głównie od tego, co konkretnie dziecko chce nosić. Oczywiste jest, iż pewne stroje w szkole nie pasują, dlatego jeśli dziecko zaczyna przekraczać granice, oczywiście powinniście w jakiś sposób zareagować.

Absorbujący tekst? Jeśli tak myślisz, wcześniejsza strona także przedstawia wartościowe źródło informacji, które nawiązuje do tej kwestii.

Jeśli jednak nie dzieje się nic niestosownego, wówczas powinniście pozwolić swojemu dziecku na wyrażenie swojej indywidualności, gdyż jest to jeden z koniecznych etapów dorastania. Tutaj więcej:

Rozmawiaj z dzieckiem!
Okres dorastania z pewnością nie będzie prosty dla żadnego z Was.

Jednak zawsze musisz próbować rozmawiać z własnym dzieckiem. Nawet jeśli przez jakiś czas będzie Cię odtrącać, musisz uzbroić się w sporo cierpliwości i zwyczajnie przeczekać ten najgorszy czas Twojego dziecka. Pełna oferta: dalej.