Przemysłowe sprawy

Jak przygotować pojazd do zimy?

Drewno w zakładzie stolarskim
Zima to szczególnie wymagający okres dla samochodu. Pomimo, że wozy posiadają coraz w wyższym stopniu zaawansowane systemy a także wymyślne rozwiązania, to nadal w kilku podstawowych aspektach zimą wymagają szczególnej troski .
Ciągła wilgoć, ujemne temperatury, chemiczne środki i piasek, którymi posypywane bywają drogi, to wyłącznie poniektóre czynniki, które znacznie utrudniają eksploatację pojazdu w zimie.

Drewno w zakładzie stolarskim
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże sama wymiana ogumienia nie starczy, ażeby zapewnić sobie komfort jazdy w tym szczególnym okresie. Wymiana opon też jest ważna, opony powinny posiadać właściwy profil (dowiedz się więcej o ofercie kształtowników zimnogiętych: http://aner.com.pl/kategorie/ksztaltowniki-zimnogiete).

Musimy również pamiętać o sprawdzeniu i zabezpieczeniu kilku kluczowych elementów czterokołowca.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na omawiany temat, kliknij na ten odnośnik tutaj (https://blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-lekkie/1-osiowe), a odnajdziesz w tamtym miejscu dużo fascynujących danych.

Przed sezonem zimowym samochód musimy gruntownie umyć tak z zewnątrz, jak także w środku. Nigdy nie wiadomo kiedy zimowa pogoda pozwoli na ponowne zadbanie o lakier czterokołowca. Przy tej okazji możemy zabezpieczyć bądź polecić ochronę lakieru twardym woskiem. Dzięki temu samochód będzie trudniej się brudził i łatwiej go umyjemy. Gruntowne umycie pozwoli także na ocenę stanu powłoki lakieru. Będzie to dobra okazja do wyeliminowania drobnych ognisk korozji, które zimą, w kontakcie z solą z szos mogą stać się poważnym problemem. Nadwozie to również zamki jak też uszczelki gumowe. Zimą guma może przymarzać do metalowych powierzchni nadwozia, zaś próba otwarcia drzwi, których gumka przymarzła, może skończyć się jej uszkodzeniem. Z tej przyczyny gumowe elementy należy nasmarować środkami na bazie silikonu. W przypadku zamków musimy zaopatrzyć się w odmrażacz.

W żadnym przypadku nie wolno smarować zamków miksturami, które akurat mamy pod ręką, albowiem zazwyczaj przyniesie to rezultat odwrotny do wyczekiwanego.