Przemysłowe sprawy

Jak obrabiać stali nierdzewnej? Parę najlepszych sposobów

Istnieje całkiem sporo metod na obrabianie stali. W szczególności obróbka stali to przede wszystkim jej skrawanie. Ta własność materiału dość spory czas była uważana jako niepotrzebna i drugorzędna jej właściwość, gdyż skrawanie było w sumie dość trudnym zadaniem. Na szczęście w obecnych czasach, kiedy technologia postąpiła na przód obróbka skrawaniem nie jest kłopotem.

produkty do obróbki stali Hardox

Autor: Hardox
Źródło: http://www.hardox.com
Współcześnie można kontrolowania nad tą cechą stali, poprzez co zostały stworzone rodzaje stali, które można bardzo łatwo obrobić dokładnie skrawaniem. Wyszczególnić można dwa zasadnicze rodzaje stali nierdzewnej dopasowanej do skrawania.

Przede wszystkim jest to stal o powiększonej ilości siarki oraz fosforu i dzięki temu otrzymuje się znakomite właściwości skrawania. Kolejnym typem stali jest stal (upoluj okazje na -> http://www.aner.com.pl/) z kontrolowanym stężeniem tlenków. W ich przypadku chodzi przede wszystkim o to, że skrawalność wzbogacono poprzez to, iż da się sprawdzać ich skład chemiczny.

Stal hardox

Autor: www.hardox.com
Źródło: www.hardox.com

Współcześnie zostało stworzonych dość dużo przeróżnych rodzajów stali nierdzewnych, które da się obrabiać.

Sprawdź ten link – to żadnych wątpliwości świetna propozycja (http://www.schweitzerpolska.pl/pl/1/o-nas.html), która na pewno bardzo Cię zaciekawi. Nie wahaj się więc i sprawdź już teraz.

I tak przykładowo stale austenityczne są doskonale dostosowane do zgniatania, stale ferrytyczne to natomiast są rewelacyjnymi przewodnikami, dlatego też są doskonałym materiałem do skrawania. Stale martenzytyczne silnie pracują przy zgniotach, a ich właściwości da się wzmocnić przez hartowanie. Ostatnie występują stale utwardzane wydzieleniowo, które także się hartuje i są one rewelacyjne do skrawania na gorąco.

By dobrze poddawać obróbce stal nierdzewną, należy w szczególności dopasować idealne narzędzia. Jest to podstawowy czynnik, decydujący gatunek obrabianej stali. Można wymienić parę zasadniczych grup takich narzędzi: stale szybkotnące, węgliki, cermetale i ceramika narzędziowa. na pewno obróbka stali nierdzewnej jest zasadniczo ciężką i nieraz sprawiającą trudność działalnością, jednak przynosi ona zadowalające efekty, właściwie dzięki specjalistycznym narzędziom, które zostały wyprodukowane właśnie do owego zadania.