Przemysłowe sprawy

Jak kupić solidne blachy trudnościeralne Hardox?

Do najbardziej znanych rodzajów ścierania zalicza się ścieranie ślizgowe oraz uderzeniowe. Cząstki ścierne znajdują się w wąskiej szczelinie między dwoma sztywnymi powierzchniami – wytwarzają ścieranie związane ze zgniataniem, które jest jednym z typowych rodzajów ścierania. Każdy materiał jest specyficzny i w innym stopniu przyczynia się do uszkodzeń związanych z określonym typem ścierania. Twardość to właściwość, która zapewnia doskonałą ochronę przed zużyciem w czasie całego okresu użytkowania blach Hardox.

Twardość zmniejsza zużycie, ponieważ krawędzie materiału ciernego mają trudności z wrzynaniem się w ciężką powierzchnię. Twardość nie jest tylko i wyłącznie powierzchniowa, ale cechuje całą gamę produktów Hardox. Recycling, na przykład fragmentacja odpadów, stawia duże wymagania przed sprzętem.

Zależnie w związku z tym od natężenia przepływającego prądu, w plazmie można wyróżnić różne stany. Pierwszy z nich charakteryzuje się tym, iż przy niewielkim natężeniu prądu nie widzimy żadnego świecenia. Następny, już przy zwiększonym natężeniu prądu plazma zaczyna wytwarzać światło, a kiedy natężenie prądu przekroczy graniczą wartość to tworzy się łuk elektryczny. Wtedy można przystąpić do spawania plazmą. Wtedy staje się możliwe plazmowe cięcie blach. Cięcie takie polega na nadtapianiu i wyrzucaniu metalu z otworu cięcia bardzo silnie skupionym łukiem plazmowym elektrycznym.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem myślisz, że warto jest szerzej poznać to zagadnienie, to ponadto zerknij tutaj spoiwa mineralne.

Ma on dużą energię kinetyczną.

Blacha metalowa

Autor: José Ramón Polo López
Źródło: http://www.flickr.com

Blacha producenta Hardox Extreme jest znana i najbardziej ceniona stal na świecie. Wyjątkowe własności tych blach polegają na:bardzo dobrych właściwościach wytrzymałościowych i optymalnych tolerancjach wytworzenia mimo twardości. Blachy Hardox można przycinać, przy użyciu techniki cięcia na gorąco albo na zimno. Sposób cięcia na zimno, obejmuje cięcie strumieniem wodnym, przycinanie, szlifowanie.

Metoda na gorąco to cięcie (informacje) tlenowe, plazmowe cięcie blach oraz cięcie laserem.

Docięte blachy mogą też być wiercone, gwintowane, frezowane, jak również zwijane do różnych kształtów na przykład kręgów, rur tudzież lejów itp.