Przemysłowe sprawy

Fuzje dużych spółek w krajowej przestrzeni gospodarczej znakiem postępu oraz ekspansji na nowe zróżnicowane rynki

W polskiej przestrzeni rynkowej co roku dochodzi do coraz większej ilości fuzji pomiędzy różnorodnymi przedsiębiorstwami.
Wspólne złączenie sił przeciw nieustannie zmieniającej się rzeczywistości rynkowej pozwala na lepszą sposobność do realizacji celów biznesowych zarówno tych krótko jak i długoterminowych.

Perfekcyjnym przykładem skutecznej fuzji jest złączenie się spółek Armak oraz Zetkama. Armak to firma w Sosnowcu, która od wielu lat zajmuje się wytwarzaniem najwyższej jakości zaworów bezpieczeństwa, które odznaczają się sporym popytem ze strony nie tylko polskich odbiorców. Wejście w spółkę z firmą Zetkama dało Armak nowe pole do manewru i rozwoju.
lodówka

Autor: Cheryl DeWolfe
Źródło: http://www.flickr.com

Zetkama to rozpoznawalny lider na obszarze Europy, zajmujący się produkcją zróżnicowanej armatury industrialnej oraz odlewów żeliwnych. Zetkama zapewnia swoim odbiorcom wysokiej klasy sprzęt, który wytycza nowe standardy w europejskiej gospodarce.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz tu? To oczywiście podobna problematyka, więc niewątpliwie sugerowane materiały też są warte polecenia.

Z każdą następną fuzją notowania Zetkama – dalej – rosną. Produkty firmy sprzedawane są w wielu krajach na świecie. Ciągle wzrastające notowania Zetkama uwidaczniają, że fuzje między firmami z tej samej branży są jednym z najskuteczniejszych narzędzi względem naporu konkurencji. Fuzje rozwijjaą – w ich efekcie firmy mogą wydajniej skoncentrować się na chociażby inwestowaniu w nowoczesne techniki wytwórcze umacniając albo też osiągając pozycję lidera w swoim sektorze.

Tego rodzaju inicjatywy są coraz powszechniejsze. Rozwojowo nastawione przedsiębiorstwa muszą brać pod rozwagę perspektywę, że w pojedynkę nie będą w stanie sobie poradzić.