Przemysłowe sprawy

Filc jest tworzywem, które w praktyce ma wykorzystanie w naprawdę rozmaitych gałęziach przemysłu – począwszy od produkcji damskich torebek po uszczelki

image - przemysł
Obecnie w przemyśle stosuje się różne tworzywa, które mogą posiadać wykorzystanie w mnóstwa gałęziach przemysłu, ze względu na posiadane cechy. Jednym z takich tworzyw jest przykładowo popularny filc.

Filc jest wyrobem, który powstaje w wyniku konkretnego procesu mającego nadać mu właściwą spoistość i trwałość. Można wyróżnić pomiędzy innymi filc techniczny i filc polerski. Zazwyczaj w jego skład wchodzą także różnego typu włókna z wiskozy lub – opinie na nasz temat bawełny, dzięki czemu uzyskuje on dane właściwości.

image - przemysł
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Filc techniczny to ten, z którym spotykamy się najczęściej. W życiu codziennym możemy zetknąć na przykład kapelusze lub torebki zrobione z tego tworzywa. Lecz w praktyce jest ono stosowane w mnóstwa pozostałych gałęziach przemysłu niż tylko przemysł odzieżowy. Filc techniczny jest albowiem nieodłącznym materiałem wykorzystywanym na przykład do wytwórczości sprzętów, lub także w przemyśle obronnym do wyścielania hełmów. Niejednokrotnie stosowany jest również do wytwórczości różnych uszczelnień. Firmy takie niczym na przykład polonit produkują z filcu uszczelki, które mogą posiadać zastosowanie w różnych układach. naturalnie uszczelki robi się także z innych materiałów – znane będą przykładowo uszczelki z gumy lub – więcej w tym serwisie – uszczelki silikonowe, jednak te wytwarzane z filcu stanowią jeden z czołowych rodzajów takiego typu asortymentu.
polonit
Autor: Alex Pepperhill
Źródło: http://www.flickr.com
Nieco odmienne właściwości ma wspomniany filc polerski, który, niczym sama nazwa wskazuje, ma za zadanie nadawać powierzchni konkretny połysk i gładkość. Ze względu na swoje cechy podany rodzaj filcu potrafi służyć do polerowania takich tworzyw jak metal, szkło, lub materiału sztuczne.
Jak zatem widać filc ma naprawdę szerokie wykorzystanie i nic nie pokazuje na to, by jego popularność miała słabnąć.

Autor –

Wolno otrzymać filc różnie zabarwiony, czy mniej albo mocniej trwały, co powoduje, że znajduje on użyciu w mnóstwa firmach produkcyjnych, pozostając przy tym stosunkowo niedrogim tworzywem.