Przemysłowe sprawy

Fiber laser pionierska technologia ułatwiająca i przyspieszająca działalność w wielu dziedzinach.

Postęp technologiczny w obecnych czasach następuje zasadniczo z dnia na dzień. Umożliwia on na bardzo szybki postęp wielu dziedzin takich jak specjalizacja produkcyjna, motoryzacyjna, medyczna i wiele innych. Dotyczy to też rozwoju specjalizacji trudniącej się ścinaniem i grawerowaniem na różnorakiego rodzaju materiałach takich jak szkło, metal czy drewno.

światło - fiber laser

Autor: Groman123
Źródło: http://www.flickr.com
Źródło włóknowe najbardziej pionierskie odkrycie

Współcześnie najbardziej innowacyjnym urządzeniem pozwalającym na grawerowanie i ścinanie jest fiber laser, czyli laserowa technologia, która użytkuje w swoim funkcjonowaniu źródło włóknowe, czyli fibrowe. Używana jest przede wszystkim w przemyśle maszynowym. Stosowanie źródła włóknowego zezwala na większą efektywność oraz wydolność w porównaniu ze używaną dotąd technologią CO2, którą skutecznie wypiera. Pozwala na bardzo staranne znakowanie z szeroką skalą różnorodnej grubości linii i wysoką rozdzielczością. Sprzęt fiber laser jest również zdecydowanie bardziej przyjazny dla natury, gdyż zużywa zdecydowanie mniej energii elektrycznej, przez co zmniejszona jest emisja cieplarnianych gazów.

w laboratorium - laser

Autor: NTNU, Faculty of Natural Sciences and Technology
Źródło: http://www.flickr.com

Technologia fiber, – kiedy najlepiej po nią sięgnąć

Laser stosujący źródło fiber stosowany jest w grawerowaniu i ścinaniu w takich surowcach jak: metal, szkło, drewno, plexi, plastik.

Ekscytuje Cię opisywana kwestia? Jeśli tak, to poza tym zobacz link na witrynie, która także przedstawia takiego typu materiały. To z pewnością zwróci Twoją uwagę!

Znakomicie sprawdzi się też w branży elektronicznej przy znakowaniu różnorodnych elementów elektronicznych i mechanicznych czy narzędzi warsztatowych. Używany jest również przez drukarnie i zakłady zajmujące się marketingiem, reklamą czy poligrafią. Używa się go również w sektorze galanterii skórzanej czy pamiątkarskiej przy znakowaniu wyrobów przeznaczonych do sprzedaży jako pamiątki. W swoich innowacyjnych rozwiązaniach pozwala na unikanie zabrudzeń i niewłaściwej regulacji, przez co jest jeszcze bardziej doskonały w swoim przeznaczeniu.

Przyda Ci się kompleksowe opracowanie (https://c-l.pl/zywice-formierskietypu-barier-coat/) powyższego tematu? W takim razie nie czekaj i przejdź do kolejnej witryny. Tam czekają na Ciebie bardzo szczegółowe wiadomości.

Można także nabyć mobilny laser używający źródło fibrowe. Dzięki konstrukcji składającej się z dwóch elementów pozwala na szybki i prosty transport. Poprzez wykorzystywanie w jego konstrukcji systemów skanujących najnowszej generacji umożliwia błyskawiczną i niezawodną działalność przez wiele lat.