Przemysłowe sprawy

Fiber laser jako najnowsza technika efektywnego przycinania

Fiber laser to nazwa laserów, których wiązkę można przesyłać za pomocą światłowodów. Jest to realne dzięki odpowiedniej rozciągłości fali światła uzyskiwanego z rezonatorów. Laser fiber światłowodowy, to najnowsza technologia efektywnego krojenia dowolnych konturów z blach. Technologia laserów fiber używana jest do wycinania blach od niedawna, a natychmiast zyskała wielu sprzymierzeńców i rozwija się nadzwyczaj szybko.

tutaj

Autor: IPAS institute for photonics & advanced sensing
Źródło: http://www.flickr.com
Laser fiber znamionuje niezawodność i energooszczędność, którą zawdzięcza własnej pospolitej konstrukcji. Prowadzenie wiązki laserowej odbywa się za pomocą światłowodu. Laser fiber może pracować przez nadzwyczaj długi czas, co umożliwia zachowanie niskich wartości eksploatacji. Niezawodna chłodnica gwarantuje odpowiedni poziom schładzania, a całe narzędzie jest niebywale bezpieczne w stosowaniu. Więcej szczegółów w tym miejscu: Fiber laser na stronie światłowodowy wykorzystywany jest w przemyśle maszynowym. Laser fiber służy najczęściej jako rezonator w wycinarkach sterowanych numerycznie, do blach i pozostałych półproduktów metalowych. Stosowanie lasera fiber zapewnia większą wydajność i sprawność energetyczną aniżeli pozostałe źródła.

Wycinarki laserowe fiber cechują się niezwykle małym zużytkowaniem energii elektrycznej, dużą sprawnością, ładnym cięciem, również wysoką starannością. Fiber laser jest techniką o najlaser (cięcie laserem)zej innowacyjności na rynku Kluczową wartością wycinarki laserowej fiber jest nadzwyczaj niski koszt wyciętego detalu, mniej aniżeli w tradycyjnym laserze CO2. Fiber laser jest narzędziem o bardzo niskim koszcie utrzymania. W nowej generacji laser światłowodowy jest urządzony w w największym stopniu zaawansowaną głowicę krojącą. Fiber Laser to zaawansowana technologia przycinania stali.

Fiber laser pozwala ciąć półprodukty odblaskowe takie jak miedź, czy mosiądz. W Polsce pracuje wiele takich przyrządów. Ogromnie duże doświadczenie techniczne zezwala na perfekcyjny dobór maszyny pod względem kierunku wytwórczości. Fiber laser inicjuje nowe możliwości, pożytki i oszczędności w technologii cięcia laserem.
Każdy laser jest bardzo groźny dla ludzkiego oka, powinno się mieć na uwadze, ażeby przestrzeń robocza była wyodrębniona od otoczenia (zobacz szczegóły na