Przemysłowe sprawy

Dużą ilość przedmiotów robi się ze stali – jest to jeden z najbardziej wytrzymałych stopów znanych człowiekowi

Stal głównie kojarzy się nam z produkcją. I tak też zapewne bywa w 80%, ale ten stop żelaza używany jest również w branży budowlanej, drogowej lub choćby kopalnianej.
Inżynierowie, którzy pracują we wspomnianych branżach na pewno znają stal Hardox.

Jest to stal – więcej o stal budowlana-> www.aner.com.pl/kategorie/stal-zbrojeniowa – produkowana w szwedzkiej odlewni SSAB OXELÖSUND. Nazwa jest opatentowana i tylko produkt z tego miejsca może być tak nazywany. Hardox wydaje się być jedną z lepszych stali trudnościeralnych dostępnych na rynku. Używa się jej przy produkcji choćby łopat, okładzin czy lejów. Używanie jej powoduje, że spada zużycie urządzeń. To znowu pociąga za sobą nie tak duży przestój maszyn w serwisach. Całościowo podwyższa się więc produktywność, z tego powodu spółki z wielu dziedzin są przywiązane do tej stali i nie zamawiają żadnej innej.
Morze, Bałtyk

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
owoce

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli ciekawi nas wykorzystanie stali Hardox 500 cena jest zapewne współmierna do jakości otrzymanego produktu. Z owej stali jesteśmy w stanie wykonać wiele różnych niezbędnych narzędzi oraz elementów większych maszyn. Chodzi głównie o zsuwnie odprowadzania żwiru w asfaltowni, czerpaki koparek, ostrza równiarki czy choćby zsuwnie transferujące. Twardość tej stali jest znakomita. Z tego powodu poleca się ją do produkcji wielu narzędzi. Hardox posiada wszystkie niezbędne certyfikat > iso ts 16949.

Klienci z całego świata potwierdzają wysoką jakość tego stopu i zaopatrują się wyłącznie w stal tego producenta. Ich opinia sama w sobie jest pewnego rodzaju certyfikatem, który znacz coś na rynku.