Przemysłowe sprawy

Dobre jakościowo pompy próżniowe w zaopatrzeniu badawczym

Laboratorium to miejsce, które niewątpliwie musi być urządzone w fachowy sprzęt laboratoryjny, jaki umożliwi bezproblemowe i precyzyjne przeprowadzenie przeróżnych badań i uzyskanie szczegółowych efektów. W laboratorium zdołamy znaleźć naprawdę przeróżne wyposażenie, od pospolitych fiolek albo próbówek po pompy próżniowe.

Laboratorium

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com
PompaPompa – odwieź www – próżniowa to urządzenie używane do usuwania gazów w zamkniętej przestrzeni. Pompy próżniowe możemy podzielić ze względu na rodzaj ich funkcjonowania, pośród rozmaitych typów pomp próżniowych wyróżniamy więc pompy strumieniowe, objętościowe, pompy molekularne bądź jonowe, na dodatek wyróżnia się też pompy jonowo magnetyczne oraz jonowo sorpcyjne. Pompy cechują się wieloma niesłychanie ważnymi parametrami, pośród tych najważniejszych możemy odszukać ich wydajność, prędkość pompowania a także ciśnienie końcowe. Bardzo ważnym parametrem w pompach próżniowych jest też maksymalne ciśnienie, jakie może być na jej wylocie, w związku z tym pompy możemy też (pełna oferta ustawników) podzielić na pompy, które potrzebują otrzymania próżni wstępnej oraz także na pompy, jakie zdołają pracować przy ciśnieniu atmosferycznym.

wyposażenie labolatrium

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Pompy próżniowe zdołamy także sklasyfikować ze względu na ich metodę działania. Wyróżniamy niesłychanie dużo różnych pomp próżniowych, takich jak pompy obrotowe, pośród jakich znajdują się w szczególności pompy suwakowe czy też molekularne; pompy z medium porywającym, takie jak pompy dyfuzyjne czy też strumieniowe; na dodatek na rynku znajdują się również pompy pułapkowe (jonowe, sublimacyjne itp.) oraz pompy kondensacyjne – . Poszczególne rodzaje pomp mogą pracować w określonych próżniach, na przykład pompy dyfuzyjne rtęciowe oraz olejowe mogą pracować w próżni ogromnie wysokiej i wysokiej, natomiast w próżni średniej i niskiej zdołamy użyć na przykład pomp rotacyjnych jednostopniowych lub też pomp absorpcyjnych. Kupując pompy próżniowe do laboratorium z pewnością warto wybierać jedynie markowe i oryginalne pompy, jakie perfekcyjnie sprawdzą się w swojej roli.