Przemysłowe sprawy

Do czego są najlepsze żywice odlewnicze, czy identyczne funkcje spełniają żelkoty epoksydowe? Co najlepiej wiedzieć na ten temat?

rzut - hotel
Jakiego typu preparaty są odpowiednie do tworzenia narzędzi czy form? Najlepsze są do tego żywice oraz żelkoty. Co trzeba o nich wiedzieć, w jakich obszarach są wykorzystywane?

rzut - hotel
Autor: Paul Asman and Jill Lenoble
Źródło: http://www.flickr.com
Żelkoty epoksydowe są najlepsze do osiągnięcia różnorodnych właściwości powierzchni wytwarzanych modeli, form – szczegóły pod tym łączem – żywice do form – oraz narzędzi. W ofercie są żelkoty odporne na chemię, ścieranie, są żelkoty elastyczne, twarde i wytrzymałe na wysokie temperatury. Wzmocnienie powierzchni żelkotu jesteśmy w stanie tworzyć z różnorodnych materiałów, ale jest to zależne od innych wymagań, które są stawiane konkretnemu narzędziu. Można je tworzyć z lekkiego kompozytu metodą laminowania z wykorzystaniem żywic oraz tkanin. Jesteśmy w stanie również wykorzystać fachowe pasty do laminowania.
Wzmocnienie również wykonuje się przy pomocy metod wypełniania z wykorzystaniem lekkich i cięższych mieszanek żywic ze specjalistycznymi wypełniaczami. Żywice (żywice do infuzji) odlewnicze bardzo często stosuje się do tworzenia modeli, form i narzędzi techniką pełnego odlewania. Tego rodzaju proces polega na zalaniu wcześniej zrobionej skrzynki z modelem, która powinna odznaczać się niską lepkością. Powinna mieć bardzo mały skurcz dla zagwarantowania prawidłowych rozmiarów odlewów.
Ta kompozycja dodatkowo powinna być tak wybrana, by miała odpowiednio specyficzne właściwości dla konkretnego zastosowania. Taka technika jest rzeczywiście szybka oraz prosta, wymaga jednakże użycia najlepszych materiałów.

Możliwa jest kolejna technika – podlewania, która pozwala odlać większe elementy używając żywice, które są przeznaczone do odlewania w mniejszych grubościach. Powinniśmy wlać kompozycję w szczelinę, jaka powstała pomiędzy modelem lub negatywem a zawieszonym nad nimi rdzeniem podwymiarowym.