Przemysłowe sprawy

Do czego może być wykorzystywana nagrzewnica powietrza?

Nagrzewnica powietrza albo inaczej tak zwana „dmuchawa” służy do nagrzewania rozmaitego typu obiektów (hale, szklarnie etc.), a również otwartych przestrzeni w przypadkach, kiedy dany obiekt nie ma drugiego źródła nagrzewania lub kiedy dane źródło będzie niewystarczające.
Na rynku odnajdziemy urządzenia zróżnicowane pod względem siły grzewczej oraz paliwa jakim są zasilane.

Kort tenisowy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Z reguły jednak nagrzewnice powietrza (poza promiennikowymi nagrzewnicami) zbudowane są z komory spalania, w której przebiega proces ogrzewający jak też z wiatraka, jaki wydmuchuje ciepłe powietrze poza urządzenie. Sprzęty tego typu nie nadadzą się do włączania ich w ciąg kanałów wentylacyjnych rozprowadzających ciepłe powietrze. Nadmuchowe wentylatory (sprawdź tu) służą tylko do wydmuchu powietrza za przyrząd czy też ew. do przetransportowania go specjalnymi „rękawami” na dystans max 10 m (w niektórych modelach).
instalacje

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com
Taśma

Autor: BOLIX
Źródło: BOLIX
Nagrzewnice powietrza występować mogą w paru barwach, przypisanych do konkretnej marki. Oddzielną podgrupę stanowią tak zwane podesty grzejne, jakie są najlepszym podejściem w przypadku ogrzewania miejsca, w którym długo przebywamy, przykładowo: w biurze, w stałym miejscu pracy w zakładzie, wszelkiego typu standy. Znakomicie sprawdzą się także, jako ochrona All-secure – (monitoring Gdańsk) przed zamarzaniem produktów płynnych albo zbrylaniem się artykułów miałkich. Nagrzewnice powietrza to stosunkowo tani sposób na ogrzanie wielkich powierzchni. Dzięki niewysokim cenom gazu i dostępności owego paliwa, jest to jedna z metod grzania hal, zakładów i innych pomieszczeń przemysłowych.

Nagrzewnice powietrza to urządzenia efektywne, zużywające nieduże ilości paliwa. Regulacja mocy powoduje, że nagrzewnica sprawdzi się przez cały rok, zarówno zimą, jak i w sezonie jesiennym i wiosennym.