Przemysłowe sprawy

Czym się kierować przy doborze mebli do warsztatu?

zakup sprzętów do warsztatu to poważna decyzja a także niemała inwestycja. Czym kierować się w sytuacji, kiedy na rynku dobór mebli specjalistycznych jest niesłychanie duży, a rozpiętość cenowa nie mała?
Meble warsztatowe, to sprzęty specjalnego przeznaczenia.

Jako takie powinny być przede wszystkim przystosowane do ogromnych obciążeń, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne. Dobre meble (zobacz meble na wymiar pruszków) warsztatowe muszą być solidne i ergonomiczne, a więc zapewniać bezpieczną i wygodną pozycję pracy.
Kosiarka samojezdna

Autor: Stiga
Źródło: www.stiga.pl
Powinny być wykonane z wysokiej jakości blachy stalowej. Malowane trwałymi farbkami proszkowymi odpornymi na defekty mechaniczne oraz chemiczne. Powinny być również schludne oraz proste do utrzymania w czystości. Do wnętrz o dużej wilgotności warto wyselekcjonować meble ze stali nierdzewnej. Wybierając meble mobilne: wózki warsztatowe, pulpity przejezdne, należy zwrócić uwagę na koła: jakie obciążenie wytrzymują, jak dużo kół jest skrętnych jak też czy są wyposażone w hamulec (solidna propozycja) oraz czy są pokryte gumą.
W wypadku stołów warsztatowych, w zależności od tego, do których robót będą przeznaczone trzeba dobrać należyty blat. Standardowo stół ESD wykonany jest z grubej dykty. Taki blat może być pokryty blachą ocynkowaną, gumą olejoodporną gładką, bądź specjalną wykładziną PCV.
Meble ESD skierowane są do firm o sprofilowanych działaniach technicznych, nastręczających kompetentnych podejść na stanowiskach pracy, takich jak magazyny, wytwórnie, warsztaty, lub instytucje badawcze oraz medyczne.

W bogatej ofercie sklepów odkryjecie państwo specjalistyczne stoliki montażowe, systemy przemysłowe, oświetlone stanowiska pracy, pojazdy przemysłowe, stoły do pakowania razem z dodatkami oraz wiele innych towarów. W tym momencie dostępne są meble ESD dedykowane jednostkom elektronicznym, stoły warsztatowe do trudnych prac, wózki technologiczne, regały oraz systemy przenośników grawitacyjnych.