Przemysłowe sprawy

Czym asfalt modyfikowany polimerami odróżnia się od tego zwyczajnego?

Dla żadnej osoby nie jest zagadką fakt, że trasy, po jakich codziennie się poruszamy powinny być trochę lepszej jakości. Wszelkie dziury czy koleiny niezwykle szkodliwie wpływają nie tylko na stan zawieszenia naszych pojazdów, lecz także zwyczajnie na nasze nerwy.

Na szczęście aktualnie można by już używać Asfalt modyfikowany przykładowo polimerami, jaki jest surowcem kompozytowym. Produkuje się go na podstawie asfaltu ponaftowego i stosuje do konstrukcji oraz remontów dróg czy lotnisk. Podstawową zaletą w stosunku do asfaltów zwyczajnych jest o wiele szerszy zakres temperatur, w jakich może być używany oraz o wiele większa elastyczność. Wspomniany rodzaj nawierzchni przewozi się specjalistycznymi ciężarówkami, poza tym producent umożliwia również dostawę w pojemnikach metalowych. Produkuje się go albo w rafinerii, albo bezpośrednio na placu budowy (jednak blisko wytwórni mas bitumicznych).

Bez obawy – zobacz link na stronie, który kieruje do zbliżonej strony. Przeczytasz na niej zwracające uwagę teksty w odniesieniu do przedstawianego tu tematu.

Są one zaopatrzone w niezwykle precyzyjny system odmierzania bitumu, a cały proces jest w pełni zautomatyzowany.

samochód

Autor: NRMA Motoring and Services
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak polimery to nie wyłączne składniki, które mogą uszlachetniać wspomniany rodzaj lepiszcza. Na rynku dostępne są również asfalty modyfikowane gumą. Pochodzi ona ze starych opon samochodowych.

Czy ten tekst jest według Ciebie cenny? Jeśli tak, to wejdź oraz przeczytaj więcej – znajdujące się tutaj zagadnienia odpowiedzą na wszystkie Twoje zapytania.

Zastosowanie tego typu rozwiązania bardzo przedłuża wytrzymałość jezdni. Drugą zaletą tego typu mieszanki jest bezpieczeństwo i wygoda jazdy – tego typu asfalt modyfikowany gumą jest znacznie cichszy niż asfalt zwykły.

Jest tak z tego powodu, że kluczowym powodem pojawiania się hałasu jest styczność koła z szosą. Następna zaleta to wytrzymałość na tworzenie się kolein oraz na niskie i wysokie temperatury.