Przemysłowe sprawy

Co to jest tzw. zasada 7R i w jakim miejscu ma ona swe zastosowanie?

Jeśli uważasz, że rzeczy, które kupujesz w różnorodnego rodzaju marketach po prostu były w tamto miejsce przywiezione, to jesteś w pewnym błędzie. Przecież pochodzą one od różnorodnych producentów, którzy mogą bądź to samodzielnie zająć się przetransportowaniem produktu do sklepu (tak działąją przykładowo piekarnie albo firmowe sklepy meblowe), bądź to mogą także współpracować z firmami pośredniczącymi.
Najpierw zawożą oni asortyment do hurtowni lub już do końcowego sklepu.

Czujniki zbliżeniowe

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Maszyny górnicze

Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
regał

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Tak czy inaczej, całkowITy proces jest w większym stopniu skomplikowany niż można przypuszczać. A jeśli ponadto tyczy się on w jakimś stopniu transportu międzynarodowego, czyli przykładowo lotniczego czy też chociażby przy pomocy ciężarówek, to niezbędne jest wykorzystanie nauki pod nazwą logistyka – (sprawdź kliknij hiperłącze). Ogólnie rzecz ujmując, jest to cały proces planowania, realizacji oraz kontrolowania działającego oraz efektywnego pod względem finansowym przepływu materiałów i pozostałych gotowych towarów. Ponadto logistyka (szerzej – http://www.kador.pl/) dotyczy także przepływu danych np. o bieżącym miejscu przebywania jakiegoś produktu. Dla przykładu kierowcy ciężarówek powinni informować swe biura o możliwych komplikacjach w na drodze.

W rzeczywistości logistyka ma za zadanie dbać o właściwe działanie tak zwanej reguły 7R (lub w języku polskim – 7W): właściwy produkt, stan, czas transportu, właściwa Ilość produktu, właściwe stanowisko dostawy oraz właściwy petent i właściwa cena towaru. Podejście logistyczne można by rozdzielić na dwa rodzaje: tradycyjne, zatem osobne do dowolnego klienta i integracyjne, zatem całościowe.