Przemysłowe sprawy

Co powinno się wiedzieć obecnie o blachach Hardox?

blacha i stal
Blachy trudnościeralne stosowane są w dużej liczbie gałęziach przemysłu. Czołowe miejsce wśród nich zajmują blachy Hardox. Hardox to czołowy od lat szwedzki twórca blach trudnościeralnych. Blacha Hardox produkowana jest w jednej z naprawdę starych hut na terenie Szwecji, w Oxelosund. Po koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia przedmioty naznaczone marką Hardox zjawiły się również na polskim rynku.

blacha
Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
W ofercie odnajdziemy ogromną gamę produktów z kategorii blach cienkich, jak i też cieszące się wielkim wzięciem klientów blachy grubsze. Oferta obejmuje też blachy trudnościeralne. Są one stosowane do wyprodukowania na przykład mieszadeł w betoniarkach, lemieszy i skrzyń załadunkowych. Produkty produkowane z tej stali cechują się wspaniałą wytrzymałością, dlatego okres ich eksploatacji jest niesamowicie długi. Maszyny i narzędzia wyprodukowane ze stali Hardox wykorzystywane są w niezwykle wielu dziedzinach – sprawdź w jakich. W swojej zwykłej pracy korzystają z nich górnicy, drogowcy czy osoby pracujące w kamieniołomach. Sprzedażą przedmiotów huty w Oxelosund na terenie naszego kraju zajmuje się tylko niewielka ilość firm posiadających specjalistyczne certyfikaty.

Decydując się na kupienie produktów pochodzących z Oxelosund sprawdźmy, czy firma posiada ten certyfikat >>> fssc 22000.

Kiedy będziesz potrzebować uzupełniającego materiału dotyczącego tego typu kwestii, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj. One również będą użyteczne.

Jego pozyskanie jest niezbędne, jest gwarancją dla klientów, że kupują produkt odpowiednio stworzony. Pod szwedzkiego producenta usiłuje się podszywać wiele przedsiębiorstw. Stąd firma dodatkowo zabezpiecza swoje produkty umieszczając na nich dane oznaczenia.

Na blasze mającej oryginalne pochodzenia zawsze znajduje się fabrycznie naniesiony napis Hardox. Do tego każdy arkusz blachy musi mieć podane wymiary oraz numer identyfikacyjny. Na arkuszu zostanie także określona jej twardość oraz grubość. O tym, czy kupujemy wyrób oryginalny będzie świadczył także dołączony atest. Elementy z blach Hardox nie są malowane przez producenta. Każdy kupujący ma więc opcję sprawdzić, czy blacha jest odpowiednio wyprodukowana. Jeżeli nie chcemy zdobyć podróbki, należy bardzo mocno przyjrzeć się zakupionej blasze by sprawdzić atest i oznaczenia na produkcie.