Przemysłowe sprawy

Bloki betonowe jako budulec odporny

Każdy dom powinien posiadać trwałe podstawy. Na tej niedostrzegalnej części podpiera się cała jego struktura. Nim jednak je wykonamy, musimy wybrać typ fundamentu, materiały do jego wykonania i najskuteczniejsze izolacje.

bloki betonowe

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Bloki (bazalt.pl/) betonowe, dzięki swoim specyficznym cechom, wyparły mury ceglane. Budowa za ich pomocą w dużej mierze powiększa tempo realizacji prac budowlanych, co łączy się głównie z wielkością wykorzystywanego surowca. Są zdecydowanie większe od cegły. Bloki z betonu to budulec mocny, także bezproblemowy w obróbce. Na rynku budowlanym dostępne są wzory o zróżnicowanym rozmiarze i wytrzymałości mechanicznej, a dla nabywców wymagających, też warianty ozdobne – .
Bloczki betonowe (sprawdź nasze kamienne bloki) zwykle mają postać prostopadłościanu i nie posiadają w swoim obszarze pustej powierzchni, chyba że wytwórcy sytuują w wykonywanych przez siebie bloczkach elementy ułatwiające łączenie, takie jak wpusty i wypusty, również przestrzały umożliwiające przeprowadzenie sieci elektrycznej. Wyrabiane są z kompozycji, jakiej podstawowymi składnikami jest cement, piach i żwir.
bloki betonowe

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/stary_rynek01.jpg
bloki betonowe

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/nostalit_piaskowy02.jpg
Bloki betonowe wykazują się odpornością na mróz i wytrzymałością na ściskanie. Ich ogromną zaletą jest również mała absorpcja wody. Dzięki względnie dużym gabarytom, prace budowlane przy ich zastosowaniu mają szybki i efektywny bieg – wiecej informacji na . Na rynku są osiągalne bloczki rozmaitej wielkości.

Oprócz ław fundamentowych wolno je spożytkować do konstrukcji murów piwnic, podmurówek i wszędzie tam, gdzie liczy się trwałość, oraz izolacyjność cieplna. Bloczki z betonu wolno również bez problemu poddawać obróbce mechanicznej, takiej jak borowanie, bądź formowanie piłą.