Przemysłowe sprawy

Bezpieczeństwo w każdym budynku… kilka słów o nowoczesnych systemach przeciwpożarowych

Zabezpieczenie biur, domów, a przede wszystkim ludzkiego życia to jedna z ważniejszych kwestii z którą obecnie nie tylko ludzie, ale też i systemy muszą się zmagać każdego dnia.

system przeciwpożarowy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Jednym z niebezpieczeństw rozprzestrzeniających spustoszenie jest pożar – przetestuj ręczny przycisk oddymianiawww.afg.poznan.pl -, który nieopanowany może spowodować wiele szkód.
gaszenie elektroniki

Autor: Muffet
Źródło: flickr.com
Na przestrzeni lat walczy się z nim każdego dnia i w związku z tym stworzono system przeciwpożarowy (szczegóły pod adresem https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/systemy-sterowania/) (Proteng), mającego na uwadze bezpieczeństwo oraz ochronę przed zniszczeniem mienia, jak również unikanie zbierania przez żniwo śmierci ludzkiego życia w okrutny sposób. System niszczący ogień jest pomimo pozorów łatwy. Składa się z czujników ognia, centrali, mającej za zadanie sterować wszystkim, a także rur i ich siatki, przez które – podczas pożaru – wydostaje się środek gaśniczy. Należy napomnieć, iż wymienia się cztery rodzaje wspomnianych już środków gaszących. Pierwszym z nich jest woda, którą uwalnia się tuż nad ogniem, odpowiednio zabezpieczając pomieszczenia przed rozprzestrzenieniem się pożaru. Instalacja przez cały czas utrzymuje stałe, wysokie ciśnienie, z kolei pod wpływem czujników reagujących dochodzi do uwolnienia wody. Drugi środek to gaz, którego bardzo często używa się w systemach zamieszczonych między innymi w komputerowniach. Następne to piana oraz wodna mgła.
Gaszenie elektroniki odbywa się przy użyciu wspomnianego już gazu.

Wszystko to z powodu jego właściwości, które mają na celu nie uszkodzić sprzętu, a przy okazji – ochronić go przed strawieniem przez ogień. Istnieją różne gazy, między innymi GSE-2x, które wręcz stuprocentowo skutecznie gaszą pożar oraz eliminują niebezpieczny ogień .