Przemysłowe sprawy

Bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych jest dla każdego z nas najważniejsze

samochód
Niekiedy jednakże zapominamy o tych najbardziej prostych rzeczach, które bezwzględnie winny być w każdym jednym domu.
Czy każdy z nas posiada w mieszkaniu takie urządzenie, które potocznie nazywane jest po prostu – czujka dymowa? Z pewnością niewielu, a to małe urządzenie daje niesamowitą gwarancję bezpieczeństwa.

samochód
Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
naklejki
Autor: Nico Jensen
Źródło: http://www.flickr.com
oprogramowanie dla firmy
Autor: Kirsty Pitkin
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego? To łatwe. Taka czujka (http://www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/28/micra-25-czujka-zasysajaca) dymowa poinformuje nas, iż w mieszkaniu zaczyna dziać się coś złowrogiego, ponieważ jej zasadniczym zadaniem jest wykrycie wyłaniającego się ognia na podstawie powstałego i unoszącego się dymu. W takim wypadku budzi nas głośny alarm i w odpowiednim czasie możemy uciec z mieszkania. Taka czujka dymowa powinna koniecznie znaleźć się w każdym mieszkaniu, w którym mamy kominek, w którym zamontowane są gazowe podgrzewacze wody – a już koniecznie te z otwartą komorą SPAlania, lub w tych mieszkaniach, w których jest kuchenka gazowa. Winni także o niej pomyśleć osoby palące w domu papierosy. Taka czujka dymowa może być przyłączona do systemu alarmowego, który włącza zraszacze pomocne przy zgaszeniu zarzewia ognia. Jeżeli zatem i Ty zapomniałeś o tak istotnej rzeczy jaką jest czujka dymowa, napraw to jak najprędzej, skoro bezpieczeństwo (system zarządzania bhp) Twojej rodziny jest dla Ciebie ważne. Wskazane jest w tym miejscu dodać, że kosztuje bardzo niewiele, a korzyści jakie może dostarczyć w trudnej sytuacji są nie do wycenienia.

Niekiedy w natłoku ważniejszych spraw przestajemy pamiętać, jak najlepiej zapewnić bezpieczeństwo swoim domownikom. To przykre, ale bywa i tak, że myślimy o tym dopiero wówczas, kiedy dopadnie nas ogromna tragedia.