Przemysłowe sprawy

Archiwum: beton

beton

Z jakich składników konkretnie przygotowany jest beton?

beton komórkowy
We współczesnym budownictwie mało jaka budowla może zostać postawiona bez dodania betonu. Wspomniany surowiec jest kompozytem sporządzonym ze zmiksowania kilku składowych. Nie oznacza to jednak, że zrobienie betonu jest łatwe. Jego jakość zależy od pochodzenia wybranych składników oraz wiedzy odnośnie odpowiednich technologii.

Niezbędne tworzywa z jakich użytek robią drogowcy.

kamień
Przy budowie określonych nawierzchni ważne jest przede wszystkim to, aby zaopatrywać się w niezbędne tworzywa z jakich korzystają drogowcy. Wtedy praca będzie przebiegać sprawniej i nie będzie mowy o jakichkolwiek pomyłkach. Nawierzchnie będą służyć przez długi czas oraz co najistotniejsze, będą zabezpieczone. Obecnie kieruje się na to dużą uwagę, gdyż budujący drogi świetnie wiedzą o tym, że to, iż polskie drogi były w przeszłości tak źle oceniane wynikło właśnie z tego, że nie zastosowano wzorowych jakościowo tworzyw.

Rodzimy przemysł w czasach komuny i tych obecnych – krótkie studium porównawcze

fabryka
Reprezentanci pokolenia powojennego niekiedy troszeczkę tęsknią za czasami swoje młodości, kiedy huty w Polsce pracowały pełną parą. I łza się w oku kręci na samą myśl, ile z tych zakładów przemysłowych zostało zamkniętych. Szczególnie górnicy mają dużo powodów do narzekań. Wydobycie węgla kamiennego staje się coraz mniej ekonomiczne, zatem kopalnie na Górnym Śląsku i jego sąsiedztwie przestają funkcjonować.